Alexander tack så mycket för de fina orden, att bli kallad legend, jag har spenderat snart 20 år på att driva skräck och skräckfilm i Sverige på olika sätt, som du säger så var (vad jag vet) Wicked-Splatter det första skräckfilmsforumet/plattformen på svenska.
Paralellt med mitt skräckintresse så var jag med och grundande #hack.se och skriv i olika "hackinggrupper". Detta resulterade att jag jobbat med IT-säkerhet professionellt i snart 25 år, det stämmer bra att jag syns ofta i TV-rutan där jag pratar om digitala hot

Men det är en annan sak, här är jag för att prata om skräckfilm

SweGore är inte dött, sidan finns kvar, dock är det rätt mycket "skada" som skett då alla bilder blev raderade, men den finns på swegore.wordpress.com (domänen ska pekas om). Jag håller på med ett nytt projekt som heter skitfilm.se där jag tänkte recensera riktigt värdelös film då jag älskar B-film.
Livet går upp och ned hela tiden, men allt är bra tack

Ja du är lite av en "trailblazer" (som bryter ny mark) tycker jag absolut (iallafall om man var tonåring runt millenieskiftet, typ som jag)! All heder åt dig och hoppas "skräck/skräpfilmsintresset" hänger kvar ett tag (i ur & skur) gamle gosse!
) forum, så kanske det blir recensioner med chans att kommentera etc? Forum eller ej, alltid kul att det händer något nytt på svenska "skräck-scenen"